KONST / Litografier / Färglitografi 11965195
*
nr 1196 5195
Paul Wunderlich
(1927-2010), Tyskland
Färglitografi, Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2018
kl 19:34:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 08:49:37
1
300 kr
13/8 19:21:34
2
250 kr
13/8 19:21:34
1
300 kr (Budbetjänt)
13/8 19:22:00
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Läs mer om Paul Wunderlich
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad paul wunderlich tysk konstnär tyska tyska konstnärer tyskland tyskt tyskt måleri
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:26
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:29
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:10
-
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad . Signerad, numrerad 6/31..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:52
-
8048 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:34
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 19:57
*
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Paul Wunderlich
nr 1196 5195
Paul Wunderlich
(1927-2010), Tyskland
Färglitografi, Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/8 08:49:37 | 1 | 300 kr |
13/8 19:21:34 | 2 | 250 kr |
13/8 19:21:34 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
13/8 19:22:00 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk mÃ¥lare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.Läs mer om Paul Wunderlich
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad paul wunderlich tysk konstnär tyska tyska konstnärer tyskland tyskt tyskt måleri
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:26 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:29 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:10
-
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad . Signerad, numrerad 6/31..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:52 -
8048 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:34 -
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 19:57